ötücü kuğu ne demek?

 1. Kuşlar (Aves) sınıfının, kazlar (Anseriformes) takımının, flâmingogiller (Phoenicopteridae) familyasından, 155 cm kadar uzunlukta, tüyleri beyaz, gagası sarı, ayakları kara renkli, Palearktik bölgenin kuzeyinde yaşayan, yurdumuzun Ege ve Marmara sahilleri ile Trakya'da kışlayan, suya dalamadıkları için su üzerinde yüzen göçmen bir tür.
 2. (en)Mooper.
 3. (fr)Cygne sauvage
 4. (la)Cygnus cygnus

ötücü kuğu kuşu

 1. (Cygnus cygnus,) Kazsılar (Anseriformes) takımının ördekgiller (Anatidae) familyasından (bk.) bir kuş türü. Uzunluğu 155 cm. Tüyleri beyazdır. Gagası sarı, ayakları kara olur. Palearktik bölgenin kuzeyinde yaşar.
 2. (en)Mooper.
 3. (al)Singschwan
 4. (fr)Cygne sauvage

ötücü kuş

 1. (en)Songbird, singing bird, songster, singer, oscine.

kuğu

 1. Perde ayaklılardan, yaban ve evcil türleri bulunan, çok uzun ve kıvrık boyunlu, geniş gagalı, geniş kanatlı bir su kuşu (Cygnus olor).
 2. Kuşlar (Aves) sınıfının, kazlar (Anseriformes) takımın, Kuzey Avrupa ve Kuzey Asya'da yaşayan, Türkiye'de Ege, Marmara ve Karadeniz sahillerinde göç zamanı nehir kıyılarında görülen, tüyleri beyaz, gagası kırmızı, ayakları siyah, iri oldukları için suda yüzen fakat suya dalamayan, göçmen bir tür. Sessizkuğu kuşu.
 3. Yabani ve evcil türleri bulunan, çok uzun ve kıvrık boyunlu, geniş kanatlı ve geniş gagalı bir su kuşu.
 4. (en)Swan.
 5. (en)Mute swan.
 6. (en)Pen swan, pen.
 7. (en)Cob swan.
 8. (fr)Cygne tuberculé
 9. (la)Cygnus olor

Türetilmiş Kelimeler (bis)

ötücü kuğu kuşuötücü kuşötücü kuş türüötücü kuşlarötücü ardıçkuşuötücüötücülükkuğukuğu boynukuğu gibikuğu takımyıldızıkuğu tüyükuğu tüyüne benzer kumaşkuğu yavrusukuğu yetiştirme yerikuğuboynukuğurmak
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın