çizgili çek ne demek?

 1. Üzerine paralel iki çizgi çekilmiş olan, çizgiler arasında bir banka adı yazılmışsa yalnız bu bankaca, yazılmamışsa herhangi bir banka tarafından ödenen çek.
 2. (en)Crossed check.

çizgili çizim

 1. Gözlemlerin tek tek değerler biçiminde sıralandığı aralıksız dizileri göstermek üzere başvurulan ve her seçeneğin sıklığını bir düşey doğru çizgiyle simgeleyen çift eksenler çizgesi.
 2. (en)Line chart.

çizgili balta balığı

 1. Doğal olarak Amazon ve civarındaki küçük dağ derelerinde özellikle bitki örtüsü arasında yaşayan, boyları 4,5 cm olabilen bir akvaryum balığı, hareli balta balığı.
 2. (la)Carnegiella strigata

çek

 1. Çek halkına özgü olan.
 2. Bir kimsenin, satın aldığı hizmet veya ürün karşılığında para yerine verdiği ve karşılığı banka hesabından ödenen yazılı belge.
 3. Slavların batı kolundan olan bir ulus veya bu ulusun soyundan gelen kimse.
 4. Halkına özgü olan.
 5. Herhangi bir kredi kurumunda hesabı bulunan bir kimsenin, satın aldığı hizmet veya ürün karşılığında para yerine verdiği ve karşılığı banka tarafından ödenen değerli kâğıt.
 6. Çekoslovakya, Bohemya ahalisinden olan ve Çek'ce konuşan kavim ki, Osmanlı metinlerinde "çeh" diye geçer.
 7. Hkr. “git buradan!” anlamında kullanılan bir söz: “Ben şimdi boya mı düşünüyorum? Çek arabanı şuradan diyecektim, diyemedim.” -O. V. Kanık.
 8. (en)Check.
 9. (en)Czech.
 10. (en)Czechoslovak.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

çizgili çizimçizgili balta balığıçizgili barbusçizgili baykuşçizgili bezelye böceğiçizgili cüce çiklitçizgiliçizgili cüce levrekçizgili guramiçizgili haniçizgil kentçizgilemeçizgilemekçizgilememekçizgilenmeçekçek arabanıçek defteriçek defteri kabıçek diliçek hesabıçek itçek kabul ediyoruzçek karnesiçek kartıçeçe çe hastalığıçe çe sineğiçeberçebi
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın