çiğneme siniri ne demek?

  1. Nervus mandibularis'ten ayrılan ve çiğneme kaslarından musculus masseter ile musculus temporalis'i uyaran sinir, nervus mastikatoryus.
  2. N. mandibularis'ten ayrılan ve çiğneme kaslarından m. masseter ile m. temporalis'i uyaran sinir, nervus mastikatoryus.Dgr.: anat. nervus masticatorius
  3. (la)Nervus masticatorius

çiğneme çukuru

  1. Ramus mandibulae'nin yan yüzünde, musculus masseter'in içine yerleştiği etçillerde çok derin olan çukurluk, fossa masseterika.
  2. Ramus mandibulae'nin yan yüzünde, m. masseter'in içine yerleştiği etçillerde çok derin olan çukurluk, fossa masseterika.
  3. (en)Fossa masseterica.
  4. (la)Fossa masseterica

çiğneme kası siniri

  1. Nervus masticatorius’tan ayrılan ve musculus masseter’i uyaran sinir, nervus masseterikus.
  2. N. masticatorius'tan ayrılan ve m. masseter'i uyaran sinir, nervus masseterikus.Dgr.: anat. nervus massetericus
  3. (la)Nervus massetericus

Türetilmiş Kelimeler (bis)

çiğneme çukuruçiğneme kası siniriçiğneme kaslarıçiğneme tabletiçiğneme tütünüçiğnemeçiğnemeden yutmakçiğnemekçiğnemekyip geçmekçiğnememekçiğnemçiğneçiğnediğiniz zaman acıyor muçiğnekçiğçiğ aydınlatmaçiğ balıkçiğ besinciçiğ böreksiniri oynamaksiniri tepesindesiniri tepesinde olmaksiniri tepesine çıkmaksiniri tutmaksinirinden konuşamayansinirinden köpürmeksinirinden kuduransinirinden kuduran kimsesinirinden kudurmaksinirsinir ağısinir ağrısısinir akimi yogunlugusinir altı
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın