çayır engereği ne demek?

 1. Pullu sürüngenler (Squamata) takımının, engerekgiller (Viperidae) familyasından, 40-50 cm kadar uzunlukta, Avrupa'da yaşayan zehirli bir tür.
 2. (en)Orsini's adder.
 3. (fr)Vipère d'Orsini
 4. (la)Vipern ursinii

çayır

 1. Üzerinde gür ot biten düz ve nemli yer
 2. Böyle yerde biten otlar.
 3. Özellikle ılıman kuşakta yaygın olan, bozkırlara göre daha nemcil, yeşilliği daha sürekli ve kimi kez ağaçla karışık otsu bitkisel örtü ve bu örtünün oluşturduğu doğal bölge.
 4. Genelde düzlük arazilerde ve taban suyu yakın bulunduğu yerlerde kendiliğinden gelişen veya yetiştirilen, otları sık ve boylu yem bitkilerinden meydana gelen, bu nedenle biçilmeye uygun otlak arazi.
 5. (en)Lawn.
 6. (en)Field.
 7. (en)Grass.
 8. (en)Green.
 9. (en)Meadow.
 10. (en)Pasturage.

çayır amfizemi

 1. Sonbaharda ikinci ürün olarak yetişen, L-triptofan'dan zengin yeşil ve gür otların bulunduğu meralarda otlatılan et tipi sığırlarda şiddetli solunum güçlüğü, akciğer hiperemisi, ödem, interstisyel amfizem, akciğer-kalp hastalığı ve mediyastinal lenf yumrularında konjesyon, ödem ve gaz kabarcıklarıyla belirgin, sporadik veya enzootik olarak görülen hastalık, atipik interstisyel pnömoni, mera amfizemi, sığırların akut akciğer amfizemi, sis humması, fog fever, ikinci ürün çayır hastalığı.
 2. (en)Pasture emphysema.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

çayırçayır amfizemiçayır doğanıçayır gibiçayır incir kuşuçayır it kuyruğuçayır keneleriçayır kertenkelesiçayır köpeğiçayır kurbağasıçayçay arabası tekerleğiçay bahçesiçay bardağıçay bardağı tabağıengerekengerek balığıengerek gibiengerek otuengerek türünden
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın