köpek memesi ne demek?

 1. Kol altında lenf düğümlerinin şişerek iltihaplanması sonucu ortaya çıkan kan çıbanı.
 2. Kronik deri iltihabı.
 3. (la)Hidradenitis suppurativa.

köpek maması

 1. (en)Lap.

köpek muamelesi yapmak

 1. (en)Treat smb. like dirt.

meme

 1. Yavrularını emzirmek için, memelilerin göğsünde türlü biçim ve sayıda bulunan ve meme başı denilen çıkıntıları olan organ, bicik, emcek, emcik.
 2. Bazı araçların meme başına benzeyen bölümü
 3. Vücudun herhangi bir yerinde oluşmuş küçük çıkıntı
 4. Ateşli silahların veya bazı patlayıcıların ateşlendiği çıkıntı.
 5. Gemi çapasında kolların birleştiği şişkin yer.
 6. Omurgalı hayvanlardanmemelilerin (Mammalia) dişisinde bulunan ve canlı doğan yavrunun beslenmesini sağlamak üzere süt bezlerini kapsayan yapılar.
 7. Hava ya da yakıtın akışını denetleyen ufak, delikli parça.
 8. Sayı ve yerleştiği yer bakımından hayvan türlerine göre değişiklik gösteren ve süt salgılayan organ, mamma, hlk. yilin.
 9. Hlk. Sığır gövde etinde, bir ucunda meme veya testis altı dokular bulunan, kalın yapıda, oldukça yağlı pastırmalık et parçası veya bu parçadan yapılan pastırma.Dgr.: anat. mamma
 10. (en)Spray nozzle.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

köpek mamasıköpek muamelesi yapmakköpek anatomisiköpek atopisiköpek bağırsaksolucanıköpek bağlasan durmaz yerköpek balığıköpekköpek balığı karaciğer yağıköpek balıklarıköpek barınağı öksürüğüköpek bisküvisiköpeğe aitköpeğe atsan yemezköpeğe gem vurma, kendini at sanırköpeği bağlasan durmazköpeği dövmeli ama sahibinden utanmalımemesizmemememe alveolümeme ameliyatımeme ampütasyonumeme apsesimem.memad movementmemalıkmemalikmemalik i ecnebiyye
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın