NND Sözlük

Ana Sayfa > hemanjiom nedir, hemanjiom ne demek (hemanjiom nnd)

hemanjiom nedir, hemanjiom ne demek?

hemanjiom

 1. Kan damarlarından dogan urlar.

kan (nedir ne demek)

 1. Atardamar ve toplardamarların içinde dolaşarak hücrelerde özümleme, yadımlama görevlerini sağlayan plazma ve yuvarlardan oluşmuş kırmızı renkli sıvı
  Örnek: Cebinden çıkardığı mendille ellerine bulaşan kanları silerek haykırdı. Ö. Seyfettin
 2. Soy.
 3. Hayvanlarda vücut boşluğu içinde ya da kapalı damarlar içerisinde dolaşan hücreler ile oksijen, karbondioksit, hormonlar, besin, boşaltım ve bağışıklık maddelerini taşıyan sıvı. Omurgalılarda oksijenin ve karbondioksitin taşınmasında görev yapan kırmızıkan hücreleri ile organizmanın savunmasında görev yapan beyazkan hücreleri vekanın pıhtılaşmasında görevli olankan pulcukları ve serumdan oluşur.
 4. Eritrosit, lokosit, trombosit, protein ve serumdan oluşan, pH'sı 7,35-7,45 arasında, yoğunluğu 1,056 g/mL olan karmaşık bir vucut sıvısı.
 5. Omurgalılarda oksijenin ve karbondioksitin taşınmasında görevli kırmızı kan hücreleri, organizmanın savunmasında görevli beyaz kan hücreleri ve kanın pıhtılaşmasında görevli olan kan pulcukları ve plazmadan oluşan sıvısal doku.
 6. Kan proteini, kıl, mide içeriği ve idrar vb. yabancı maddeden arındırılmış temiz, taze, bütün veya suyu alınmış hayvan kanının hızlı bir biçimde dondurulması veya soğutulmasıyla elde edilen ürün, hayvan kanı.
 7. (en) Strain.
 8. (en) To know; to ken.
 9. (en) See Khan.
 10. (en) Intuition For kan-intuition to work, one must experience a creative tension stemming from single-minded concentration on the work in progress This opens the way for a higher power, kami, to enter the process.
 11. (en) The Abysmal Trigram with direction north and number.
 12. (en) Haemal.
 13. (en) Swore.
 14. (en) Blood.
 15. (en) Claret.
 16. (en) Haemo-.
 17. (en) Hemo-.
 18. (en) Hema-.
 19. (en) Lineage.
 20. (en) Descent.
 21. (en) Family soy.
 22. (en) Gap3 package for computing Kan extensions of actions of categories by Anne Heyworth.
 23. (en) Head.
 24. (fr) Sang

ur (nedir ne demek)

 1. Hücrelerin aşırı çoğalmasıyla insan, hayvan veya bitki dokularında oluşan ve büyüme eğilimi gösteren yumru, tümör, neoplazma
  Örnek: Yalnız yağ birikintisinden ibaret bir bez, bir nevi ur, hayatı tehdit edecek bir şey değil! A. Ş. Hisar
 2. Eskiden toprak tabya, berkitilmiş yüksek yer.
 3. Kale hendeği.
 4. Şehir, kent.
 5. Yüksek ve korunaklı yer.
 6. Hücrelerin hızla çoğalması sonucu oluşan iyi veya kötü huylu, patolojik doku kitlesi, tümör.
 7. (en) Tumor.
 8. (en) An ancient city of Sumer located on a former channel of the Euphrates River.
 9. (en) The urus.
 10. (en) Undergraduate Resident: Appears on U-Bill behind tuition charge This indicates the student is an undergraduate and an Iowa resident May also say 'GR' meaning a graduate and an Iowa resident.
 11. (en) Tumour.
 12. (en) Utilization Review.
 13. (en) Uruguay Round.
 14. (en) Utilization review: A program used in managed care plans to reduce unnecessary medical services An individual or organization, on behalf of an insurer, reviews the necessity, use, appropriateness, efficacy or efficiency of health care services, procedures, providers, or facilities.
 15. (en) User Requirement abbreviation for the documentation.
 16. (en) Abbreviated affectation of speech used by SNERTs and some SNERFs for the normal English words 'You're' and 'Your ' Frequently used by Fundies in the formulation of sound rebuttals such as, 'UR Mama' or 'UR an idiot.
 17. (en) One of the world's oldest cities, in Sumer, Ur was the ancestral homeland from which Abraham and his family migrated to Haran, although some scholars have suggested a northern location for the Abrahamic Ur Archaeologically, the Sumerian Ur is notable for its well-preserved ziggurat and 'royal cemetery,' whose tombs have yielded a number of beautifully crafted artwork, furniture, jewelry, and other sophisticated artifacts.
 18. (en) Untested assertion of required feature.
 19. (en) Fibroid.
 20. (en) Neoplasm.
 21. (en) Growth.
 22. (en) Excrescence.
 23. (en) Tuberosity.
 24. (en) Vegetation.
 25. (en) In Glasgow and West Central Scotland, ur is a spoken form of are Ur youse no ready yet?.

reklamlarBunları Kaçırmayın

 • BİS, bir sözün içinde geçtiği başka sözler bulmak için üretilmiş bir araçtır, özellikle birden çok sözden oluşan çeşitli terim ve deyimleri bulmaya yarar. (BİS Kelime Türetmece)
 • Belirli harflerini bildiğiniz kelimeleri bulabilirsiniz. (Bulmaca Yardımcısı)
 • Başka dil araçlarına bakın. (Türkçe Dil Araçları)Hakkında  -  Araçlar  -  Testler  -  Son Eklenenler  -  Yasal Konular  -  Yardım  -  İletişim

© Nedir Ne Demek (NND Sözlük)
Türkçe-Türkçe, Türkçe-İngilizce, İngilizce-Türkçe, İngilizce-İngilizce Nedir Ne Demek (NND Sözlük)
0.009