NND Sözlük

Ana Sayfa > akdeniz foku nedir, akdeniz foku ne demek (akdeniz foku nnd)

akdeniz foku nedir, akdeniz foku ne demek?

akdeniz foku

 1. Balinalar (Cetacea) takımından, Akdeniz, Karadeniz, Afrika'nın kuzeybatı kıyılarından Kanarya adalarına kadar olan bölgelerde yaşayan ve göç etmeyen bir tür. Denizrahibi.
 2. Balinalar (Cetacea) takımından Akdeniz, Karadeniz, Afrika'nın kuzeybatı kıyılarından Kanarya adalarına kadar olan bölgelerde yaşayan ve göç etmeyen bir tür, denizrahibi.
 3. (la) Monachus monachus

akdeniz (nedir ne demek)

 1. Kuzeyde Avrupa, doğuda Asya, güneyde Afrika ile kuşatılan deniz.
 2. (en) Mediterranean.
 3. (en) The mediterranean.
 4. (en) Mediterranean sea.

fok (nedir ne demek)

 1. Etçiller takımının fokgiller familyasından, 1-2 m boyunda, postu değerli, memeli deniz hayvanı, ayı balığı (Phoca).
 2. Etçiller (Carnivora) takımının,fokgiller (Phocidae) familyasından, 1. 5-2 m kadar uzunlukta, postu için avlanan, Atlantik ve Pasifik okyanuslarında yaşayan bir tür.
 3. Fokgiller (Phocidae) familyasından, 2 m kadar uzunlukta olabilen, postu için avlanan, Atlantik ve Pasifik okyanuslarında yaşayan bir tür.
 4. (en) Seal.
 5. (en) Common seal.
 6. (en) Sea calf.
 7. (en) Sea dog.
 8. (en) See: Fill or kill order.
 9. (en) An order type which instructs the broker to terminate the order if it cannot be filled immediately.
 10. (fr) Phoque chien de mer
 11. (la) Phoca vitulina

balinalar (nedir ne demek)

 1. Örnek hayvanı balina olan, kutup denizlerinde yaşayan memeli hayvanlar familyası.
 2. Memeliler (Mammalia) sınıfının, etenliler (Placentalia) alt sınıfından, genellikle denizlerin soğuk bölgelerinde yaşayan, derileri düz ve çoğunda tüysüz, başları büyük, ön ayakları yüzgeç biçiminde, art ayakları olmayan, kuyrukları balık kuyruğu gibi olup yatay şekilde, başın gerisinde 1-2 burun deliği bulunan, burun deliklerinden su fışkırtan, Eosen devrinden beri yaşayan, dişlibalinalar (Odontoceti) ve dişsizbalinalar (Mysticeti) alt takımları iyi bilinen bir takım.
 3. Genellikle denizlerin soğuk bölgelerinde yaşayan, derileri düz ve çoğunda tüysüz, başları büyük, ön ayakları yüzgeç biçiminde, arka ayakları olmayan, kuyrukları balık kuyruğu gibi olup, yatay biçiminde, başın gerisinde 1
 4. (en) Whales.
 5. (fr) Baleines
 6. (la) Cetacea, cetus: balina

balina (nedir ne demek)

 1. Giysilerin dik ve düzgün durması için bazı yerlerine özellikle yakalarına konulan sert, esnek, yassı, dar, uzun çubuk
  Örnek: Kabataş iskelesinde yakalara balina satmakla geçinilmez. Ç. Altan
 2. Balinalardan, yaklaşık olarak uzunluğu 20 m, ağırlığı 200 ton olan memeli hayvan, kadırga balığı, falyanos (Balaena mistycetus).
 3. Bir takımyıldızın adı.
 4. Balinalar (Cetacea) takımının, gerçekbalinagiller (Balaenidae) familyasından, 20 m kadar uzunlukta, 200 ton ağırlığında, üst çenenin kenarlarında 5 m kadar uzunluktabalina çubukları dizili bir memeli türü.
 5. Balinalar takımının gerçek balinagiller (Balaenidae) familyasından 20 m kadar uzunlukta ve 200 ton ağırlığında olabilen, üst çenenin kenarlarında 5 m kadar uzunlukta balina çubukları dizili bir deniz memelisi türü.
 6. (en) Whale.
 7. (en) Whalebone.
 8. (en) Greenland right whale.
 9. (fr) Baleine boréale
 10. (fr) Baleine
 11. (la) Balaena mysticetus

reklamlarBunları Kaçırmayın

 • BİS, bir sözün içinde geçtiği başka sözler bulmak için üretilmiş bir araçtır, özellikle birden çok sözden oluşan çeşitli terim ve deyimleri bulmaya yarar. (BİS Kelime Türetmece)
 • Belirli harflerini bildiğiniz kelimeleri bulabilirsiniz. (Bulmaca Yardımcısı)
 • Başka dil araçlarına bakın. (Türkçe Dil Araçları)Hakkında  -  Araçlar  -  Testler  -  Son Eklenenler  -  Yasal Konular  -  Yardım  -  İletişim

© Nedir Ne Demek (NND Sözlük)
Türkçe-Türkçe, Türkçe-İngilizce, İngilizce-Türkçe, İngilizce-İngilizce Nedir Ne Demek (NND Sözlük)
0.013